Świadkowie wiary z Pakistanu i Iraku odwiedzą Polskę

W związku z trudną sytuacją chrześcijan w Iraku i Pakistanie do Polski przyjeżdżają specjalni goście. Na zaproszenie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przybędą ks. bp Sebastian Shaw i ksiądz Douglas al-Bazi. Kapłani odwiedzą między innymi Wrocław i Legnicę.

Już za dwa dni rozpocznie się wizyta w Polsce świadków wiary z krajów, gdzie  chrześcijanie cierpią  prześladowania. Franciszkanin ks. bp Sebastian Shaw z Autonomicznej Kustodii św. Jana Chrzciciela w Pakistanie został mianowany przez papieża Benedykta XVI biskupem pomocniczym archidiecezji Lahore i biskupem tytularnym Tino. Opowie on o trudnej sytuacji chrześcijan w Pakistanie.

Z kolei ksiądz Douglas Al-Bazi z Iraku jest odpowiedzialny za opiekę nad chrześcijanami w obozie w Erbilu. Ksiądz Douglas przeżył porwanie i był torturowany przez terrorystów.

Szczegółowy plan wizyty kapłanów w Polsce jest dostępny na stronie www.pkwp.org . W niedzielę odwiedzą oni  Licheń a we wtorek Wrocław.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl