fot. twitter.com/KGPSP

Straż pożarna: 8 osób nie żyje, 32 z obrażeniami – bilans pożarów w święta

Osiem osób straciło życie, a 32 odniosły obrażenia w wyniku pożarów, do których doszło w święta – poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z zespołu prasowego KG Państwowej Straży Pożarnej.

Najbardziej tragiczny w skutkach był pożar, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Bojmie w powiecie siedleckim w woj. mazowieckim. Ogień wybuchł w budynku mieszkalnym na poddaszu. Z płonącego budynku strażacy wynieśli kobietę, mężczyznę i dwoje dzieci. Mimo podjętej akcji ratowniczej 31-latek i 9-letnia dziewczynka zmarli. Do szpitala w ciężkim stanie trafili kobieta i 6-letnie dziecko. W szpitalu dziecko zmarło. [czytaj więcej]

Dramatyczna była już Wielka Sobota. W miejscowości Zaleszany w woj. podlaskim, pow. białostockim w pożarze domu jednorodzinnego zginęła jedna osoba. Na miejscu z ogniem zmagało się 24 strażaków, w akcji brało udział 8 samochodów.

W woj. pomorskim, w pow. malborskim, w miejscowości Tragamin pożar wybuchł w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym – jedna osoba zmarła. Na miejscu było 21 strażaków i 7 samochodów.

Także jedna osoba zmarła w wyniku pożaru domu w Tarnowie Małopolsce.

W niedzielę w Puławach (woj. lubelskie) w pożarze domu jednorodzinnego była jedna ofiara śmiertelna.

Natomiast w wielkanocny poniedziałek w woj. dolnośląskim w miejscowości Zawonia doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. Tu również, mimo akcji 28 strażaków, śmierć poniosła jedna osoba.

We Wrocławiu na ul. Żeromskiego wybuchł pożar w mieszkaniu na czwartym piętrze w budynku wielorodzinnym. Trzy osoby zostały ranne. Ewakuowano 30 mieszkańców.

Świąteczny weekendu okazał się bardzo trudny dla strażaków. Interweniowali oni 3976 razy, w tym przy 1627 pożarach, 2098 miejscowych zagrożeniach oraz 251 fałszywych alarmach.

Mł. bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że strażacy brali udział w gaszeniu 650 pożarów traw i nieużytków rolnych (132 woj. mazowieckie) oraz 37 pożarów w lasach. Ponadto, odnotowano 342 pożary w obiektach mieszkalnych. Najwięcej na terenie woj. śląskiego 39 oraz mazowieckiego 32.

„Niestety w wyniku pożarów osiem osób straciło życie a 32 odniosły obrażenia” – przekazał.

W świąteczny weekend strażacy wspomagali pogotowie, uczestniczyli przy 1145 interwencjach ratownictwa medycznego w ramach wsparcia zespołów pogotowia ratunkowego.

Ponadto interweniowali przy 282 wypadkach samochodowych.

Strażacy nieśli również pomoc usuwając skutki silnego wiatru. Odnotowali 381 tego typu interwencji, najwięcej, bo 113 w woj. śląskim.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl