fot. facebook/saski360

Stowarzyszenie Saski 2018 w pełni popiera restytucję Pałacu jako trwałego pomnika niepodległości

 

Stowarzyszenie Saski 2018 z zadowoleniem przyjęło deklarację prezydenta Andrzeja Dudy ws. odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. W oświadczeniu wyrazili pełne poparcie dla restytucji budowli jako trwałego pomnika niepodległości i symbolu ciągłości państwowej.

 

Stowarzyszanie Saski 2018 ma nadzieje na szybkie przystąpienie przez właściwe organy władzy publicznej do działań prawnych i organizacyjnych w tej sprawie. W mediach pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na ten temat, dlatego członkowie stowarzyszenia w oświadczeniu podkreślają, że opinia publiczna powinna jak najszybciej poznać szczegółowe informacje dot. planowanych funkcji pałacu oraz planu działania i prowadzenia inwestycji.

 

Decyzję prezydenta traktujemy jako przełom i pierwszy ważny krok ku odbudowie pałacu. Naszym celem jest też odbudowa całej pierzei zachodniej Pl. Piłsudskiego – powiedział mec. Maciej Budzyński, wiceprezes Stowarzyszenia Saski 2018.

 

– Chcemy podkreślić, że naszym zdaniem ta idea powinna łączyć wszystkich Polaków, a nie dzielić. Potrzeba na tej temat rozmów, debaty i konsultacji społecznych. Zależy nam na tym, żeby Pałac Prezydencki – w porozumieniu z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Kancelarią Senatu – jak najszybciej podjął decyzję o możliwej funkcji tego obiektu. Uważamy, że jest to bardzo ważny punkt wyjścia do tego, żeby mówić jak ten obiekt będzie wyglądał w przyszłości, czemu będzie służył oraz jak będzie przedstawiał się proces inwestycyjny. Bez decyzji nt. funkcji dalsze rozmowy są zablokowane – zaznaczył Maciej Budzyński.

 

Odbudowę Pałacu Saskiego zapowiedział 11 listopada br. prezydent Andrzej Duda.

 

RIRM

drukuj