„Staś” – nowy miesięcznik katolicki dla przedszkolaków i uczniów

„Staś” to nowy miesięcznik dla przedszkolaków i uczniów. Najmłodsi znajdą tam gry i zabawy, ale przede wszystkim ilustrowane historie biblijne.

Prasa katolicka musi trafiać też do najmłodszych, dlatego powstał nowy miesięcznik.

– Nakładem wydawnictwa św. Stanisława, biskupa i męczennika z Krakowa, ukaże się nowy miesięcznik dla najmłodszych – „Staś” – poinformowała Agnieszka Bialik, sekretarz redakcji „Staś”.

52 strony gazetki są dla tych, którzy dopiero poznają i próbują zrozumieć świat.

– Skierowany jest on do przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Zakres wiekowy to mniej więcej od 3 do 8 lat – wskazała Agnieszka Bialik.

Każdy znajdzie coś dla siebie, bo miesięcznik porusza wiele tematów.

– Opowiadania biblijne są ładnie zilustrowane. Trzeba zaznaczyć, że bardzo kolorowy jest ten miesięcznik. Jest bardzo dużo ilustracji – podkreślała Agnieszka Socha, redaktor naczelna miesięcznika „Staś”.

Wśród tematów są m.in. niedzielne ewangelie, październikowy różaniec, listopadowe święto Wszystkich Świętych i Dzień Niepodległości, a także rubryki „Nasi patronowie” czy „Pamiętnik Stasia”.

– Będą strony związane także np. z wynalazkami czy strony przyrodnicze. Nie mówiąc już o przeróżnych zagadkach, zgadywankach, a w pierwszym numerze mamy grę planszową – akcentowała Agnieszka Socha.

Jak dodała redaktor naczelna miesięcznika, „Staś” ma wychowywać, uczyć i bawić najmłodszych.

TV Trwam News

drukuj