fot. https://pixabay.com/

Środowiska katolickie domagają się odwołania koncertów zespołów satanistycznych w Gdańsku

Środowiska katolickie apelują o odwołanie koncertów zespołów satanistycznych na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej w Boże Ciało. Podczas kilkudniowego „Mystic Festival” ma wystąpić kilkadziesiąt zespołów rockowych, także tych promujących treści bluźniercze i antykościelne.

Na scenie ma pojawić się m.in. zespół Behemoth. Jego lider dopuszczał się już profanacji chrześcijańskich symboli i obrazy uczuć religijnych katolików.

Poseł PiS-u, Kacper Płażyński, mówił, że organizacja satanistycznego festiwalu w czasie Bożego Ciała to prowokacja.

– Urządzanie koncertów przez tego typu artystę, który jawnie mówi, że nienawidzi kościoła, Boga i gardzi katolikami, to nie jest jakiś przejaw równości w Gdańsku, tylko przejaw tego, że władze Gdańska godzą się na to, żeby prowokować i zaogniać konflikty, a nie rozwiązywać. W dodatku robią to osoby, które deklarują się jako katolicy (…). Wydaje mi się, że jest tutaj duża niespójność w tym, co pani prezydent Dulkiewicz deklaruje jako jej podejście do życia i w co wierzy, z czynami, których dokonuje – ocenił Kacper Płażyński.

Sponsorami „Mystic Festival” są m.in. Antyradio i Grupa Żywiec.

Organizacja tego bluźnierczego wydarzenia nie powinna pozostać bez odpowiedzi. Oczekują jej m.in. przedstawiciele Akcji Katolickiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl