fot. PAP/EPA

Sri Lanka: Do 14 wzrósł bilans śmiertelnych ofiar powodzi

Do 14 wzrósł bilans osób, które straciły życie w wyniku powodzi i lawin błotnych na Sri Lance – poinformowały w niedzielę lankijskie władze. Dwie osoby uważa się za zaginione. Ulewne deszcze, trwające od czwartku, wyrządziły szkody łącznie w 10 dystryktach.

Skutki powodzi nie ominęły też stolicy kraju Kolombo i otaczających go miejscowości. Pod wodą jest wiele dróg i pól ryżowych w całym kraju.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej wyjaśniono, że w wodach wezbranych rzek zginęło 10 osób, podczas gdy cztery inne straciły życie pod zwałami ziemi w lawinach błotnych.

W tym ostatnim przypadku chodzi o całą, czteroosobową rodzinę, której dom w dystrykcie Kegalle zmiotła z powierzchni ziemi lawina.

Rządowe Centrum Zarządzania Kryzysowego podało też w niedzielę, że powódź dotknęła łącznie 245 tys. mieszkańców Sri Lanki. Blisko 4,5 tys. osób musiało opuścić swe domostwa i udać do zorganizowanych ad hoc ośrodków. Ocenia się, że dewastacji uległo łącznie 800 domów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl