Spotkanie premier Polski z premierem Słowenii

We wtorek przed godz. 13.00 w Warszawie rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Słowenii Miro Cerarem. Podczas rozmowy poruszona zostanie m.in. kwestia współpracy w związku z planowanym przez Słowenię programem dozbrajania armii – informował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

„W trakcie spotkania omówione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące współpracy bilateralnej w zakresie wymiany handlowej czy współpracy w związku z planowanym przez Słowenię programem dozbrajania armii” – zapowiadał spotkanie rzecznik rządu.

„Jest to o tyle istotne, iż już od czerwca zeszłego roku trwają rozmowy polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej z odpowiednikami po stronie słoweńskiej dotyczące współpracy w tym zakresie i zaangażowania polskiego przemysłu w modernizację tamtejszej armii” – podkreślił.

Według Bochenka wśród zaplanowanych tematów wtorkowej rozmowy są również sprawy europejskie, w tym wzmocnienie flanki wschodniej w ramach NATO oraz kryzys migracyjny, którym – jak podkreślił rzecznik rządu – Słowenia jest bezpośrednio dotknięta.

„Liderzy wymienią także poglądy na temat przyszłego kształtu instytucji unijnych w kontekście reformy całej UE” – powiedział rzecznik rządu.

Po spotkaniu o godz. 14.00 premierzy wygłoszą oświadczenia dla prasy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl