Spotkanie PKRD w Ludźmierzu

Już dzisiaj dzieci zrzeszone w Podwórkowych Kołach Różańcowych Dzieci spotkają się w Sanktuarium Matki Bożej w  Ludźmierzu.

O godz. 11.00 rozpocznie się Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. Łukasz Piórkowski. Podczas Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo matek i dzieci berłem Matki Bożej Ludźmierskiej.

Następnie dzieci odmówią modlitwę różańcową, po której zaplanowano spotkanie z Magdą Buczek oraz procesję do figury św. Jana Pawła II. [zobacz plakat]

Ojciec Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD, przypomina o potrzebie modlitwy, szczególnie w maju – miesiącu poświęconym Matce Bożej.

– Trwa najpiękniejszy miesiąc maj – miesiąc maryjny. W naszych świątyniach i przy przydrożnych kapliczkach gromadzą się wierni, by – w śpiewie litanii – dziękować za dar Bożej Matki. To Ona wyciąga ręce do każdego człowieka i prosi go gorąco: Odmawiaj codziennie różaniec. Musimy odpowiedzieć ochoczym sercem na prośbę Maryi – mówi o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Ojciec Piotr Dettlaff CSsR zachęca dzieci do udziału w corocznej pielgrzymce członków PKRD na Jasną Górę, która odbędzie się  21 czerwca

– Kochani Przyjaciele wyruszcie wraz z nami na pielgrzymkowy szlak. Dołączcie do naszej radosnej różańcowej rodzinki. Zaproście swoich kolegów i koleżanki. Czekamy na Was – zachęca o. Piotr Dettlaff CSsR.

Ogólnopolską Pielgrzymkę PKRD na Jasną Górę rozpoczną o godz. 11.00: koncerty, świadectwa, konkursy oraz modlitwa różańcowa. O godz. 13.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza. Hasłem pielgrzymki są słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. [zobacz program]

RIRM

drukuj