fot. ks. Maciej Flader

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Ustrzykach Dolnych

W Ustrzykach Dolnych trwa Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Modlitewne spotkanie potrwa do niedzieli i zakończy się uroczystą Eucharystią sprawowaną przez metropolitę przemyskiego ks. abp Adama Szala. 

Wczoraj młodzież archidiecezji przemyskiej przeżywała nabożeństwo „Idźcie i głoście”, w którym mogła wysłuchać świadectwa misjonarzy.

W tym roku celebrowaliśmy nabożeństwo nazwane – „Idźcie i głoście” – był w nim zawarty obrzęd posłania, który miał uświadomić że każdy jest misjonarzem. Wszyscy uczestnicy podczas obrzędu otrzymali zwój Słowa Bożego, a następnie zostali posłani: z Bożym Słowem. Nabożeństwa były sprawowane przez naszych księży biskupów, a kazania wygłosili misjonarze na co dzień pracujący poza naszą archidiecezją – mówił ks. dr Łukasz Jastrzębski ceremoniarz archidiecezji przemyskiej.

Dzisiaj uczestnicy będą brali udział w spotkaniach w grupach, a także w cyklu „Dumni z Ewangelii” czyli koncertach, spotkaniach ze świadkami wiary, a także możliwością rozmowy z osobami powołanymi oraz adoracji w Kościołach ciszy.

– To spotkanie jest okazją do dawania świadectwa mieszkańcom Ustrzyk Dolnych. Młodzież przez swoją postawę, zaangażowanie w życie Kościoła, energiczność, zapał są znakiem dla mieszkańców. Może to jest jedyna Ewangelia, którą będą mieli okazję przeczytać – akcentował ks. Witold Orzechowski – koordynator Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej.

Szczytem sobotnich celebracji jest adoracja krzyża. Młodzież zgromadzi się w trzech miejscach pod przewodnictwem księży biskupów i tam będą adorowali krzyż Spotkania Młodych.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest organizowana od 23 lat. Pomysłodawcą był ks. abp Józef Michalik wcześniejszy metropolita przemyski. Dotychczas spotkania odbywały się w Przemyślu, Jarosławiu, Krośnie, Przeworsku, Leżajsku i w Brzozowie. W tym roku po raz pierwszy spotkanie odbywa się w Ustrzykach Dolnych.

Patronat nad wydarzeniem objęły: Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM/ks. Maciej Flader

drukuj