Spłonęło 6 ha lasu w Kampinoskim Parku Narodowym 

6 hektarów lasu w obszarze Kampinoskiego Parku Narodowego spłonęło w pożarze, który z nieustalonych powodów wybuchł w czwartek pod Palmirami – podała Państwowa Straż Pożarna. Ogień ugaszono, ale strażacy gdzieniegdzie wciąż polewają suchą ściółkę wodą.

W akcji gaszenia pożaru brało udział 19 pojazdów PSP i 80 strażaków – poinformował Karol Kierzkowski z mazowieckiej PSP.

Dodał, że ogień już ugaszono – główne działania gaśnicze trwały w czwartek. Cała akcja jeszcze się nie zakończyła, bo strażacy dozorują niektóre miejsca i polewają wodą leśną ściółkę, którą jest sucha i może ponownie zapłonąć.

Leśnicy będą teraz szacować wartość strat, a przyczyny powstania pożaru będzie ustalać policja.

Utworzony w 1959 r. Kampinoski Park Narodowy zajmuje pod względem powierzchni (38,5 tys. ha) drugie miejsce wśród 23 polskich parków narodowych.

Położony jest na Nizinie Środkowomazowieckiej, między lewym brzegiem Wisły a Bzurą, tuż przy północno-zachodnich rogatkach Warszawy. W granicach parku znajdują się rozległe obszary Puszczy Kampinoskiej.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl