pexels.com

Solidarna Polska chce wprowadzenia przejrzystych kryteriów dot. wykształcenia lekarzy

Solidarna Polska chce, by Ministerstwo Zdrowia wprowadziło przejrzyste kryteria, które uniemożliwią wprowadzanie pacjentów w błąd przez lekarzy. Chodzi o poziom wykształcenia. Wiceminister Jacek Ozdoba jako przykład takich działań podał kobietę, która w mediach społecznościowych jest aktywna jako tzw. „Mama ginekolog”. Jest ona medykiem, ale rejestr lekarzy wykazał, że nie ma specjalizacji ginekologicznej, a mimo to w placówce medycznej, także poza kolejką, przyjmuje pacjentki.

Według Solidarnej Polski to wprowadzanie w błąd, może też dochodzić do wyłudzania środków publicznych. Działania podjęły już NFZ oraz Izba Lekarska.

Wiceminister z Solidarnej Polski, Jacek Ozdoba, wezwał też resort zdrowia do uściślenia prawa, by nie dochodziło do tak kontrowersyjnych praktyk jak w przypadku tzw. „Mamy ginekolog”.

Stajemy w obronie lekarzy i środowiska lekarskiego, które jest oburzone tym, w jaki sposób wygląda praktyka pani Nicole Sochackiej-Wójcickiej i sami możecie Państwo sobie sprawdzić, kto jest ginekologiem, kto jest lekarzem, kto ma jakie specjalizacje. Przedstawię Państwu Centralny Rejestr Lekarzy. Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej widnieje imię i nazwisko pani, która posługuje się pseudonimem „Mama ginekolog”. Możecie Państwo zauważyć, że egzamin lekarski ma zdany, ale ginekologiem nie jest. Specjalizacja w wypadku tej pani nie występuje. Pani, która określa się mianem ginekolog, a sama informuje o tym, że nie zdała egzaminu i jeszcze nie zakończyła całej procedury. Naczelna Izba Lekarska i Centralny Rejestr potwierdza, że takiej praktyki odbywać nie może – wskazał Paweł Ozdoba.

Polityk liczy też na to, że Okręgowa Izba Lekarska wyciągnie konsekwencje wobec praktyki niezgodnej z etyką lekarską i ustawą o wykonywaniu zawodu lekarza. Całą sprawą oburzone jest środowisko medyczne.

RIRM 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl