fot. PAP/EPA

Słowacja: policja odeszła od wersji, że zamach na premiera był dziełem „samotnego wilka”

Ministrowie spraw wewnętrznych i obrony Słowacji, Matusz Szutaj Esztok i Robert Kaliniak, powiedzieli w niedzielę, że policja zaczęła pracować nad nową wersją śledczą. Na podstawie informacji operacyjnych doszli do wniosku, że Juraj C., który w środę dokonał zamachu na premiera Roberta Ficę, nie był „samotnym wilkiem”.

Szefowie resortu spraw wewnętrznych i obrony Słowacji, Matusz Szutaj Esztok i Robert Kaliniak, poinformowali o nowej tezie śledczej w sprawie zamachu na życie premiera Roberta Fico. Słowacka policja doszła do wniosku, że Juraj C. nie było „samotnym wilkiem”.

Zdaniem przedstawicieli służb zajmujących się bezpieczeństwem świadczyć o tym ma wyczyszczenie po zamachu zawartości wszystkich kont w sieciach społecznościowych zamachowca.

„Nie mógł zrobić tego sam i nie mogła tego zrobić żona” – stwierdził szef MSW.

Zwrócono także uwagę, że zamachowiec miał rozmawiać o swoich planach w kręgu znajomych.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl