fot. flickr.com

Słoneczna niedziela w całej Polsce; możliwe burze

Jak informuje IMGW, na północnym zachodzie i północy Europy pogodę kształtuje niż znad Morza Północnego z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałymi obszarami kontynentu są układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Francją, Niemcami i zachodnią Rosją.

Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad Morza Północnego, w strefie przemieszczającego się na wschód kraju frontu atmosferycznego. We wschodniej połowie kraju nadal będzie zalegało gorące zwrotnikowe powietrze, nad pozostały obszar z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie małe, gdzieniegdzie umiarkowane, jedynie na krańcach południowo-wschodnich okresami możliwy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st.C na Półwyspie Helskim, 23 st.C, 25 st.C na przeważającym obszarze, do 26 st.C na Śląsku Dolnym i Opolskim oraz na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

PAP/RIRM

drukuj