fot. PAP/Darek Delmanowicz

Śląskie: Straż Graniczna przejęła ponad 2 tony tytoniu

Ponad 2 tony tytoniu przejęli funkcjonariusze śląskiego oddziału Straży Granicznej w nielegalnej wytwórni krajanki tytoniowej w powiecie myszkowskim. Dzięki temu na rynek nie trafił towar o wartości 1,5 mln zł.

Jak poinformowała w piątek major Katarzyna Walczak ze śląskiego oddziału Straży Granicznej, krajalnia mieściła się w dwóch budynkach gospodarczych na terenie prywatnej posesji. Zatrzymano też dwóch mężczyzn w wieku 39 i 31 lat. Prokuratura przedstawiła im zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego polegającego na przechowywaniu oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Grożą za to nawet 3 lata więzienia. Sąd zdecydował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.

Przeszukano też kilka posiadłości znajdujących się na terenie miast aglomeracji śląskiej. Zabezpieczono m.in. urządzenie elektryczne służące do cięcia tytoniu oraz ponad 2 tony krajanki tytoniowej, której wartość oszacowano na 1,5 mln złotych. Nielegalny towar został przekazany funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl