fot. pixabay.com

Śląskie: starsze małżeństwo z Żor straciło 150 tysięcy złotych – zostało oszukane przez kobietę podającą się za ich córkę

Prawie 150 tysięcy złotych straciło starsze małżeństwo z Żor, które uwierzyło dzwoniącej do nich kobiecie, podającej się z ich córkę. Oszustka wmówiła swym ofiarom, że potrzebuje pieniędzy, by uniknąć więzienia. Po gotówkę zgłosił się jej wspólnik.

Jak podała w środę żorska policja, we wtorek po południu na telefon komórkowy 80-latka zadzwoniła młoda kobieta podająca się za jego córkę. Mówiła, że jej firma jest w trudnej sytuacji i poprosiła o pożyczkę w kwocie 240 tysięcy złotych. To miały być pieniądze umożliwiające spłatę długów i uniknięcie pobytu w więzieniu.

Rozmówczyni zapytała o dokładną kwotę gotówki, jaką trzymają seniorzy w domu, a następnie poprosiła mężczyznę o spotkanie w wyznaczonym banku znajdującym się na sąsiednim osiedlu.

„Chwilę po tym, gdy mężczyzna wyszedł z domu, aby spotkać się ze swoją, jak myślał – córką – do drzwi zadzwonił mężczyzna. 76-letniej żonie mężczyzny powiedział, że przyszedł po pieniądze, które kobieta bez dalszych pytań wydała mu” – opisali policjanci.

Po chwili do domu wrócił mąż kobiety, a za nim zjawiła się córka i wnuk, których zaniepokoiła cała sytuacja. W wyniku działania oszustów seniorzy stracili prawie 150 tysięcy złotych.

Do podobnej sytuacji doszło także we wtorek w tym samym mieście, jednak mężczyzna, do którego zadzwonili oszuści od razu powiadomił policjantów. W tym przypadku osoba podająca się za jego córkę miała rzekomo kogoś potrącić i pilnie potrzebuje pieniędzy na „załatwienie sprawy”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl