Silne trzęsienie ziemi w Nikaragui

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 w skali Richtera nawiedziło w czwartek zachodnią część Nikaragui – podała amerykańska służba geologiczna USGS. Nikaraguańskie władze poinformowały, że co najmniej 23 osoby zostały ranne.

Rzeczniczka rządu Rosario Murillo poinformowała, że w Nagarote zostało uszkodzonych 89 budynków. Zniszczenia są także w innych miejscowościach.

Na całej długości nikaraguańskiego wybrzeża Pacyfiku nie ma prądu. Według USGS, epicentrum wstrząsów znajdowało się około 50 km na północny zachód od stolicy kraju, Managui, a ich ognisko na głębokości ok. 10 km.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl