Silne trzęsienie ziemi w Iranie

Silne trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera wystąpiło w dziś rano w południowym Iranie – poinformowało amerykańskie centrum geofizyczne USGS.

Na razie brak informacji o szkodach lub ofiarach. Według instytutu istnieje jednak 35-proc. ryzyko, że są ofiary śmiertelne.

Centrum wstrząsów znajdowało się 85 kilometrów na południowy wschód od miasta Minab, na głębokości około 36 kilometrów pod powierzchnią ziemi. Doszło także do słabszych wstrząsów wtórnych o sile 4,6 st. i 5,3 st.

Iran położony jest w rejonie aktywnym sejsmicznie i dość często dochodzi tam do niszczycielskich trzęsień ziemi. W ubiegłym miesiącu na południowym wschodzie kraju wstrząsy o sile 7,8 st. zabiły jedną osobę w Iranie i 40 w sąsiadującym z nim Pakistanie.

W 2003 roku trzęsienie ziemi zdewastowało historyczne miasto Bam; śmierć poniosło wtedy około 30 tys. ludzi, drugie tyle zostało rannych.

W sierpniu 2012 roku dwa silne wstrząsy w okolicach miasta Tebriz (na północnym zachodzie) spowodowały śmierć 306 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl