fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

SG: Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 38 osób

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 38 osób – poinformowała w czwartek Straż Graniczna.

Jak podała SG, w nocy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 30 cudzoziemców, przy wsparciu służb białoruskich siłowo forsowała granicę. Straż Graniczna poinformowała, że cudzoziemcy zostali zatrzymani. Byli to obywatele Iraku, Gwinei, Pakistanu, Syrii i Indii.

„Żołnierz Wojska Polskiego został uderzony kamieniem w głowę. Jest w szpitalu” – przekazała Straż Graniczna.

 

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl