Senator PiS Łukasz Mikołajczyk kandydatem ZP na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

Senator PiS Łukasz Mikołajczyk będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. W czwartek na konferencji prasowej zapowiedział, że zadba o wszechstronny rozwój gospodarczy miasta.

Łukasz Mikołajczyk poinformował, że jako prezydent miasta będzie chciał wprowadzić m.in. bezpłatne przejazdy autobusowe, będzie się też starał o przyciągniecie do miasta nowych inwestorów.

„Ostrów staje się sypialnią dla okolicznych miejscowości, wielu ostrowian wyjeżdża do pracy poza miasto – chcę to zmienić. Pod obecnymi rządami nie ma strategicznej wizji rozwoju miasta i tego mi brakuje. Przed laty Ostrów był ważnym ośrodkiem gospodarczym, liczę na to, że tak się stanie ponownie” – powiedział Łukasz Mikołajczyk.

Jak dodał, zdecydował się na start w wyborach, bo był do tego zachęcany przez mieszkańców miasta.

„To oni zmotywowali mnie do tego, bym się podjął zarządzania Ostrowem. Jestem w mieście znany z wcześniejszych działań, chociażby w roli dyrektora największej szkoły w powiecie ostrowskim, założyciela Stowarzyszenia >>Ludzie dla ludzi<<. Teraz jestem aktywnym parlamentarzystą” – podkreślił senator PiS.

Łukasz Mikołajczyk zapowiedział, że jako prezydent da nauczycielom 100-proc. podwyżkę dodatku za wychowawstwo oraz że zlikwiduje obowiązkowe zadania domowe.

„Z perspektywy pracy na różnych poziomach nauczania mogę ocenić, że, w kontekście efektywności nauczania, te zadania domowe niewiele wnoszą” – powiedział kandydat ZP na prezydenta miasta.

Senator PiS powalczy o fotel prezydencki z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Damianem Grzeszczykiem. O reelekcję ubiegać się też będzie najprawdopodobniej obecna prezydent miasta Beata Klimek.

Łukasz Mikołajczyk jest dyplomowanym nauczycielem matematyki i informatyki. Od 2007 do 2015 roku pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Od 2009 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Od 2010 roku był radnym powiatu ostrowskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku uzyskał mandat senatora zdobywając 46,9 tys. głosów. Urodził się w 1977 roku, jest żonaty, ma dwie córki.

PAP/RIRM

drukuj