fot. twitter.com/PolskiSenat

Senat kontynuuje prace nad ustawą dotyczącą przeprowadzenia wyborów prezydenckich

W Senacie odbędą się dziś konsultacje w związku z pracami nad ustawą o szczególnych zasadach przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r. Zarządził je marszałek wyższej izby parlamentu Tomasz Grodzki.

W konsultacjach mają wziąć udział eksperci w zakresie prawa wyborczego i ochrony danych osobowych, epidemiolodzy, pocztowcy oraz wicemarszałkowie Senatu.

Senator PiS-u Jan Maria Jackowski wskazał, że konsultacje są przygotowywane pod z góry założoną tezę. Wskazał że efektem będą najpewniej poprawki opozycji, które miałyby przesunąć termin wyborów.

– Z wszystkich wypowiedzi przedstawicieli Platformy Obywatelskiej wynika, że to, co obecnie dzieje się w Senacie i te zakrojone na szeroką skalę konsultacje oraz opinie, które zostały złożone do komisji ustawodawczej na piśmie, mają potwierdzić z góry założoną tezę, że wybory w trybie korespondencyjnym nie są bezpieczne dla zdrowia i życia wyborców. Temu służą te działania, które mają uzasadnić zapewne bardzo głębokie poprawki, które zapewne większość senacka wprowadzi do tej ustawy. Zostaną wprowadzone takie poprawki, które de facto gdyby miały wejść w życie, uniemożliwią przeprowadzenie tych wyborów w terminie majowym – powiedział Jan Maria Jackowski.

W Senacie jest obecnie specustawa autorstwa PiS, uchwalona 6 kwietnia, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że izba wykorzysta przysługujące jej 30 dni na pracę nad ustawą. Najbliższe posiedzenie Senatu zaplanowano na 5 i 6 maja.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl