PAP/EPA

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo przyleci 15 sierpnia do Polski

15 sierpnia wizytę w Polsce złoży sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Niewykluczone, że właśnie wtedy podpisana zostanie umowa wojskowa z Amerykanami. Wskazuje na to wywiad udzielony „Gazecie Prawnej” przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawła Solocha.

Polska i Stany Zjednoczone wypracowały już scenariusz współpracy w obszarze obronności. W Polsce powstanie wysunięte amerykańskie dowództwo V Korpusu. Współpraca obronna ma być jednym z głównych tematów wizyty, jaką w krajach naszej części Europy złoży sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Jako pierwsze o wizycie informowało Politico. Teraz jest już oficjalne potwierdzenie.

– W poniedziałek lecę z wizytą do Republiki Czeskiej, Słowenii, Austrii i Polski. Te kraje są wielkimi przyjaciółmi Ameryki. Oczekuję, że będzie to bardzo ważna i owocna podróż – powiedział Mike Pompeo.

Dokładny termin wizyty w Polsce potwierdziła amerykańska ambasador Georgette Mosbacher.

– Mike Pompeo 15 sierpnia odwiedzi Warszawę, aby upamiętnić 100. rocznicę zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej. Jego wizyta to kolejny dowód na to, że partnerstwo między naszymi krajami jest silne i trwałe! – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce.

Według doniesień Politico, obok współpracy obronnej Mike Pompeo ma rozmawiać z przywódcami czterech krajów o Chinach i budowie sieci 5G.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl