fot. flickr.com

Sąd Rejonowy w Toruniu uniewinnił kobiety, które uczestniczyły w bluźnierczej pikiecie przed Radiem Maryja

Kobiety, które uczestniczyły w bluźnierczej pikiecie przed Radiem Maryja, zostały uniewinnione. Wyrok zapadł w środę przed Sądem Rejonowym w Toruniu.

W 2018 i 2019 roku przed siedzibą Radia Maryja odbyły się manifestacje lewackich środowisk. Nie brakowało podczas nich bluźnierczego szydzenia z katolickich wartości i symboli.

– Chciwość, pycha, zazdrość, gniew, wszystko to znajdujemy tutaj. Zapraszamy do obalania – mówili uczestnicy wydarzenia.

Lewacka hucpa z 2019 roku zorganizowana była w dniu urodzin założyciela katolickiej rozgłośni. Towarzyszyło jej hasło „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Podczas zgromadzenia znieważano kapłanów, w szczególności właśnie dyrektora i założyciela Radia Maryja i TV Trwam.

– Rydzyk tryska z piersi ziemi, Rydzyk pije cały świat, dziś wchodzimy świętujemy na Rydzyka złoty ślad – podkreślano.

Organizatorzy bluźnierczej prowokacji z tęczowymi flagami środowisk LGBT  nawoływali również m.in. do porzucenia chrześcijańskiej wiary.

Sprawą zajęła się prokuratura. Do sądu wniosła akt oskarżenia przeciwko dwóm kobietom, które w maju 2019 roku uczestniczyły w manifestacji przed Radiem Maryja. Zdaniem prokuratora naruszyły one przepisy prawa karnego, dopuszczając się m.in. publicznej obrazy uczuć religijnych.

W środę przed Sądem Rejonowym w Toruniu w ich sprawie zapadł wyrok.

– Oskarżone Alinę… i Annę… uniewinnia od popełniania czynów zarzucanych w akcie oskarżenia – mówił sędzia Marcin Czarciński.

Prokuratura zapowiedziała, że wystąpi o uzasadnienie wyroku.

– Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku zostanie podjęta decyzja o ewentualnym sporządzeniu apelacji, ale to najpierw wymaga zapoznania się z pisemnym uzasadnieniem  wyroku i wtedy zostanie podjęta decyzja celem dalszego procedowania w tej sprawie – podsumował prokurator.

Zawiadomienie do prokuratury złożyła poseł Anna Sobecka, którą również znieważano podczas manifestacji przed Radiem Maryja.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl