fot. PAP/Albert Zawada

S. Żaryn: Służby działają normalnie, zapewniając Polsce i Polakom bezpieczeństwo

Służby działają normalnie, zapewniając Polsce i Polakom bezpieczeństwo – ocenił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn. Odniósł się tak do informacji Marka Biernackiego (Trzecia Droga), że po wyborach służby likwidują swoje dokumenty.

„Ktoś kolportuje kłamstwa, próbując podburzać opinię publiczną oraz szerzyć insynuacje pod adresem służb. Służby działają normalnie, zapewniając Polsce i Polakom bezpieczeństwo. Nic, o czym mowa w tym tekście, nie ma miejsca” – napisał w mediach społecznościowych Stanisław Żaryn.

Do wpisu dołączył fragment rozmowy dziennikarza RMF FM z Markiem Biernackim, który powiedział, że „16 października w służbach – zwłaszcza wojskowych – zapadła decyzja o likwidacji dokumentów tzw. niearchiwalnych. De facto można likwidować wszystko”.

Marek Biernacki, były minister koordynator służb specjalnych, powołał się na nieoficjalne informacje, które do niego dotarły. Jak stwierdził w rozmowie z RMF FM, decyzje o niszczeniu dotyczą dokumentów, które są aktualnie w obiegu.

Według posła nowa większość parlamentarna, rozliczając osiem lat rządów Zjednoczonej Prawicy, powinna zbadać tę sprawę.

„Z ustaleń reportera RMF FM Krzysztofa Zasady wynika, że w Służbach Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego powstały komisje, którym zlecono kwerendę dokumentów. To one decydują, które akta będą archiwizowane, a które trafią do niszczarek. Jeden z byłych oficerów tych służb powiedział naszemu dziennikarzowi, że zazwyczaj takie prace prowadzone są na przełomie stycznia i lutego. Tym razem decyzja miała zapaść tuż po wyborach” – podała stacja w dołączonym do wpisu Stanisława Żaryna fragmencie.

RMF FM zaznaczyło w swoim materiale, że Ministerstwo Obrony Narodowej zaprzeczyło tym doniesieniom. Stacja zacytowała też Stanisława Żaryna, który przekonywał dziennikarza RMF FM, że „żadna służba nie niszczy dokumentów”.

„Stwierdził także, że ani w służbach wojskowych, ani w cywilnych nie powstały komisje do spraw przeglądu czy niszczenia bieżącej dokumentacji” – zaznaczyła stacja.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl