S. Łucja Rado: Zapraszamy wszystkich na Lednicę 2000. Myślę, że każdy młody człowiek znajdzie na tym spotkaniu coś dla siebie

Bardzo zapraszamy. Myślę, że każdy młody człowiek znajdzie na Lednicy 2000 coś dla siebie. Można będzie pójść do spowiedzi, posłuchać dobrej konferencji, potańczyć, pośpiewać – mówiła, wraz z o. Tomaszem Nowakiem i Aleksandrem Poddenkiem, s. Łucja Rado, dominikanka z duszpasterstwa 27. ogólnopolskiego spotkania młodych Lednica 2000, na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia”. 

3 czerwca, w pierwszą sobotę miesiąca, odbędzie się 27. ogólnopolskie spotkanie młodych Lednica 2000. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „Idź za Barankiem”. W tym roku można spodziewać się nowych przedsięwzięć.

– Pierwsze to „pole rozmów”. W tym miejscu księża, siostry, ewangelizatorzy, świeccy będą czekali na młodych, a młodzi z kolei będą mogli tam przyjść i porozmawiać dosłownie o wszystkim. Wcześniej było „pole spowiedzi” związane typowo z sakramentem pokuty i pojednania. Również był „namiot powołaniowy”, czyli miejsce specjalistyczne, gdzie młodzi mogli przyjść i porozmawiać o swoim powołaniu. To zostaje. Natomiast w tym roku – widząc taką potrzebę – rozszerzyliśmy tą sferę. Młodzi potrzebują zwykłej rozmowy i relacji. Dodatkowo zatroszczyliśmy się o katolickich psychologów i psychoterapeutów, gdyby była potrzeba rozmowy natury psychologicznej, a wiemy, że teraz istnieje taka potrzeba – oznajmiła s. Łucja Rado.

O. Tomasz Nowak poinformował, że przybędzie wielu znamienitych i znanych gości.

– Profesor astrofizyki Sebastian Kubis razem z br. kapucynem Tomkiem Łakomczykiem z Krakowa będą wyjaśniali, jak można patrzeć na cud eucharystyczny z perspektywy naukowej. Kolejny gość to znany prezenter telewizji polskiej Tomasz Wolny, który wystąpi w duecie z o. Leonardem Bieleckim z prowincji franciszkanów z Poznania. Będą dawać świadectwa o tym, co dla nich znaczy Eucharystia. Dla młodych to jest ważne, żeby ktoś rozpoznawalny w mediach dzielił się wiarą. Będzie też ks. Teodor Sawielewicz z Teobańkologii, który przeprowadzi warsztaty. Oprócz „pola rozmów” będziemy mieli siedem warsztatów dla młodzieży. To też jest nowość dla Lednicy – podkreślił duchowny.

Duszpasterstwo lednickie szuka wolontariuszy do pomocy przy organizacji spotkania.

Poszukujemy osób do czterech wolontariatów, które przyjadą na to spotkanie i będą pełnić funkcję przewodników, kontrolerów ruchu drogowego czy ochrony (…). Brakuje nam rąk do pracy. Jeżeli ktoś może, jeżeli ktoś ma czas, aby przyjechać na Pola Lednickie nawet już teraz i być z nami, to jak najbardziej zapraszamy – apelował Aleksander Poddenek, wolontariusz z biura promocji spotkań Lednica 2000.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.

Cała rozmowa z „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj