fot. pixabay.com

Rząd Danii zamyka już punkty szybkich testów na obecność koronawirusa

W Danii do 6 marca zamknięte zostaną wszystkie punkty szybkich testów na obecność koronawirusa – poinformował rząd tego kraju. Powodem decyzji jest mniejsze zapotrzebowanie na badania w związku ze zniesieniem restrykcji przeciwepidemicznych.

Jak podała Duńska Agencja Bezpieczeństwa Dostaw, nadal czynnych będzie 160 centrów wykonujących testy PCR.

Dania należy do krajów, w których przeprowadza się najwięcej testów na COVID-19. W wielu miejscach służą do tego ustawione tymczasowo białe namioty. W ubiegłym tygodniu wykonano dziennie średnio 248 tys. badań, z czego 112 tys. szybkich testów.

W Danii potwierdzono dziś 40 179 przypadków COVID-19. To mniej niż w ostatnich dniach. W czwartek zarejestrowano 44 225 przypadków, a w środę ponad 55 tys.

Kolejny dzień wzrosła liczba hospitalizacji, o 40 do 1156, najwięcej od początku pandemii. Na intensywnej terapii przebywa 33 pacjentów z COVID-19. W ciągu ostatniej doby zmarło kolejnych 17 osób zakażonych koronawirusem.

1 lutego Dania jako pierwszy kraj w Europie zniosła wszystkie restrykcje covidowe w związku z niewielkim obciążeniem służby zdrowia w stosunku do odnotowanych wzrostów zakażeń wariantem Omikron. W weekend, w pierwsze wolne dni po zniesieniu ograniczeń, spodziewanych jest więcej gości w pubach i restauracjach, które mogą być otwarte do późna.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl