fot. WOT

Ruszyły „Wakacje z WOT”

W miniony weekend ponad 500 ochotników z Podlasia, Lubelszczyzny, Podkarpacia, Mazowsza oraz Małopolski rozpoczęło wojskową drogę z WOT. Tym samym „wystartowały” pierwsze szkolenia zaplanowane w ramach projektu „WAKACJE Z WOT”.

Zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej wśród uczniów powyżej 18 roku życia oraz studentów stale wzrasta. Trend ten jest jeszcze wyraźniej widoczny w okresie ferii zimowych oraz wakacji, stad też WOT realizują projekty „FERIE z WOT” oraz „WAKACJE z WOT”.

Projekty te skierowane są do uczniów, studentów i nauczycieli, a także rodziców, którzy wykorzystując przerwę w nauce mogą odbyć szesnastodniowe szkolenie podstawowe, złożyć przysięgę wojskową i rozpocząć służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.

W minioną sobotę, 22 maja br. ponad 500 kandydatów rozpoczęło szkolenie podstawowe tzw. „szesnastkę”. Ochotnicy z Podlasia, Lubelszczyzny, Podkarpacia, Mazowsza oraz Małopolski zapoczątkowali tym samym swoją wojskową drogę z WOT. Przed nimi szesnaście intensywnych dni, w czasie których zapoznani zostaną m.in z podstawami taktyki oraz szkolenia strzeleckiego. Zwieńczeniem „szesnastki”, a jednocześnie prawdziwym początkiem całego, trwającego trzy lata procesu szkolenia, będzie uroczysta przysięga wojskowa.

Szkolenia podstawowe, które rozpoczęły się w ostatnią sobotę, to pierwsze szkolenia zorganizowane w ramach projektu „WAKACJE Z WOT”. Projekt prowadzony jest we wszystkich brygadach OT.

Biuro Prasowe Dowództwa WOT/RIRM

drukuj