Ruszył XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci

W Gdyni rozpoczął się dziś XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. W ciągu czterech festiwalowych dni zaplanowanych zostało w sumie 200 wydarzeń, w tym 100 pokazów opowiadających o różnych drogach do wolności. Obejrzeć będzie można filmy fabularne czy dokumenty z różnych zakątków świata.

W konkursie filmów fabularnych zmierzy się 15 produkcji, a w konkursie dokumentów polskich – 36 obrazów. Nagrodzone zostaną też dokumenty radiowe. Zakwalifikowano 17 takich prac. [czytaj więcej] 

Podczas Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci odbędą się też dyskusje, spotkania z twórcami i świadkami historii, wystawy, koncerty i spektakle.

Festiwal opowiada zarówno o polskiej historii, jak i o tym, co dzieje się wokół nas. Dlatego też podczas wydarzenia obecny będzie m.in. temat wojny na Ukrainie.

Temat wojny na Ukrainie oraz echa tego, co działo się w Gruzji, to wszystko jest bardzo widoczne zarówno w filmach, jak i w wielu projektach, które będziemy pokazywać. Będziemy próbować zestawiać to, co dzieje się na Ukrainie z tym, co działo się u nas w Warszawie czy na wojnie, która była w latach 90. na Bałkanach – powiedział Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu.

Wydarzenia organizowane w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci odbędą się w Gdyńskim Centrum Filmowym, na placu Grunwaldzkim, w Muzeum Marynarki Wojennej i Klubie Riviera. Wstęp na nie jest bezpłatny. Festiwal potrwa do soboty.

PROGRAM_27.09.22

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl