Rusza kolejna edycja akcji „Paczka dla kombatanta”

Rusza kolejna edycja akcji „Paczka dla kombatanta”. To projekt realizowany przez Fundację Cultura Memoriae i Fundację PGE z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

400 kombatantów, m. in. powstańców warszawskich i weteranów II wojny światowej otrzyma paczki zawierające polskie produkty, przede wszystkim te żywnościowe pierwszej potrzeby o długim terminie ważności. To wyraz wdzięczności bohaterom walk o wolność Polski oraz symbol pamięci o ich poświęceniu. Wolontariusze dostarczą paczki kombatantom 11 listopada, czyli w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród osób, które otrzymają paczki, jest m. in. dr Wanda Półtawska.

Przygotowane paczki to tylko niewielki wyraz podziękowania za ogromne poświęcenie – wskazał wiceprezes fundacji Cultura Memoriae ks. dr Robert Ogrodnik.

– Kochani, drodzy weterani, kombatanci! Jesteście brylantami w koronie Rzeczypospolitej. Te paczki, które przy współpracy fundacji PGE, nasza fundacja Cultura Memoriae może Wam ofiarować, to jest malusieńkie podziękowanie. Są to nie tylko znaki naszej pamięci, ale także materialnego wsparcia. Państwo nie możecie sami z domu wychodzić. W wielu wypadkach wiek, choroby i różnego rodzaju ograniczenia pandemiczne powodują, że musicie Państwo pozostać w swoich mieszkaniach – mówił ks. dr Robert Ogrodnik.

Paczki będą zawierały tylko polskie produkty, ponieważ akcja ma także wspierać polski przemysł w trudnym czasie pandemii. Ich zawartość została skonsultowana ze środowiskiem kombatantów, które wskazało na najpilniejsze potrzeby. Patronat honorowy nad akcją objął Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj