Rusza akcja „Wyjątkowy Biały Tydzień”. Rodzice i dzieci dzielą się świadectwem oczekiwania na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Ruszyła nowa akcja Papieskich Dzieł Misyjnych „Wyjątkowy Biały Tydzień”. Od dziś co czwartek w mediach społecznościowych pojawią się świadectwa rodziców i dzieci oczekujących na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa w niektórych diecezjach uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zostały przeniesione na późniejsze miesiące. Akcja ma pokazać dzieciom, że istotą przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej nie są prezenty, a spotkanie z Jezusem Chrystusem.

Na eucharystyczne czwartki w ramach akcji zaprasza sekretarz krajowa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci s. Monika Juszka.

– W każdy eucharystyczny czwartek w naszych mediach społecznościowych Papieskich Dzieł Misyjnych i na stronach internetowych pojawią się krótkie spoty, w których zobaczymy świadectwa rodziców, tych którzy się zdecydowali na Komunię Świętą indywidualną, tych którzy wręcz cierpią z tego powodu, że ich dzieci nie mogą przystąpić do Komunii Świętej. Zobaczymy i usłyszymy świadectwa misjonarzy, którzy podzielą się tym, co się dzisiaj dzieje u nich. Będą to misjonarze z Meksyku, Chile, Sri Lanki i Kamerunu, a wreszcie my pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych spróbujemy powiedzieć, jak w imieniu Ojca Świętego tę akcję w tak wyjątkowych dla świata czasie staramy się koordynować – powiedziała s. Monika Juszka.

Wyjątkowy Biały Tydzień zastąpi coroczną akcję Dzieci Komunijne Dzieciom Misji. W jej ramach dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą składały ofiary dla swoich rówieśników z krajów misyjnych. Rok temu udało się zebrać ponad 846 tys. złotych.

RIRM

drukuj