fot. pixabay

Rumunia: wybuch na magistrali gazowej podczas budowy autostrady, cztery osoby zginęły

Co najmniej cztery osoby zginęły, a pięć zostało rannych w wyniku eksplozji na magistrali gazowej w okręgu Vrancea na wschodzie Rumunii. Przyczyną wybuchu było uszkodzenie rurociągu podczas budowy autostrady A7 –napisał portal Digi24.ro.

Do wypadku doszło w środę wieczorem w pobliżu miasta Fokszany, stolicy okręgu Vrancea. Na magistrali gazowej wybuchł pożar. W wyniku zdarzenia zginęło czterech pracowników firmy budującej autostradę, jeszcze pięć osób trafiło do szpitala z obrażeniami.

Służby ratunkowe podały, że przyczyną wybuchu było pęknięcie magistrali w wyniku robót przy budowie autostrady A7. Władze regionu, cytowane przez Digi24.ro zapowiadają sprawdzenie, czy rurociąg był uwzględniony w projekcie budowy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl