fot. FB-miesięcznik różaniec

Rozpoczęły się XXVII Targi Wydawców Katolickich

Na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczęły się XXVII Targi Wydawców Katolickich. Swoje publikacje prezentuje blisko 140 wydawców z całego kraju. Zaproszenie otrzymali także wydawcy z Białorusi i Ukrainy.

Obok książek prezentowana jest bogata oferta publikacji elektronicznych, książek audio oraz filmów. W programie Targów Wydawców Katolickich są także spotkania z autorami publikacji oraz debaty.

Nowością są bezpłatne szkolenia dla bibliotekarzy zatytułowane „Świat książki religijnej”. Prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, ks. Roman Szpakowski, zwrócił uwagę na znaczenie targów katolickich.

– Celem Targów Wydawców Katolickich i ich pierwszym zadaniem jest promowanie dobrych wartości, dobrej książki w tym wszystkim, co dzieje się wokół nas. Szerzymy Dobrą Nowinę oraz komentarze do Słowa Bożego, które obejmują zarówno książki teologiczne, opowiadania, jak i gry planszowe, obrazy lub filmy – powiedział ks. Roman Szpakowski.

W pierwszym dniu XXVII Targów Wydawców Katolickich ogłoszono laureatów nagrody Feniks Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Główną nagrodę przyznano ks. prof. Romanowi Bartnickiemu, bibliście, teologowi i badaczowi Ewangelii synoptycznych. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl