fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rozpoczęła się pierwsza tura ferii zimowych

Niektórzy uczniowie spędzą ten czas na zorganizowanych obozach. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca rodziców do sprawdzenia organizatora wyjazdu, a także autokaru, którym będzie podróżować ich dziecko.

Zimową przerwę w nauce rozpoczynają uczniowie z województw: lubelskiego, pomorskiego, śląskiego, łódzkiego i podkarpackiego. W sumie 1 mln 600 tys. dzieci.

 

Z roku na rok wzrasta liczba dzieci wyjeżdzających na obozy. Rodzice martwią się jednak o to, czy ich pociechy będą bezpieczne.

Wiarygodność organizatora wypoczynku można sprawdzić. W tym celu należy wejść na stronę internetową www.wypoczynek.men.gov.pl. Anna Ostrowska, rzecznik resortu edukacji, zachęca do odwiedzenia bazy wypoczynku.

– Każdy organizator jest zobowiązany do tego, aby zgłosić wypoczynek i wyjazd, który organizuje do bazy wypoczynku. Ta baza służy temu, aby rodzic mógł chociażby sprawdzić, czy wypoczynek został formalnie zgłoszony i dziecko będzie miało zapewnione bezpieczne warunki. Dzięki temu wizytatorzy mogą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Takie kontrole może prowadzić zarówno straż pożarna, jak i sanepid – wskazała Anna Ostrowska.

Z myślą o rodzicach dzieci jadących na ferie uruchomiono też bezpłatny serwis www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Znając numer rejestracyjny pojazdu, można otrzymać informację czy autokar, który zawiezie dziecko na ferie, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Ferie odbędą się w czterech turach. 20 stycznia przerwę zimowa rozpoczną z kolei uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie z ferii zimowych skorzysta prawie 4 mln 600 tys. dzieci.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl