fot. flickr.com

Rozmowy nt. podatku od hipermarketów

Dziś zainaugurowane zostały rozmowy przedstawicieli rządu z reprezentantami firm handlowych nt. podatku od hipermarketów. W spotkaniu oprócz premier Beaty Szydło wzięli udział, m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, minister finansów Paweł Szałamacha i minister w KPRM Henryk Kowalczyk.

Premier zapewniła, że kwestie gospodarki oraz rozwoju przedsiębiorczości są dla rządu PiS priorytetem. Podatek od hipermarketów – jak wskazała szefowa rządu – ma pomóc małym polskim sklepom, poprawić ich konkurencyjność.

– Chodzi o to, aby dać możliwość konkurowania polskim, małym firmom handlowym, żebyśmy mogli powiedzieć polskim kupcom i firmom rodzinnym, że dajemy im narzędzie. Jeśli umiejętnie zostanie wykorzystane da im szanse konkurowania i utrzymywania się na rynku. Nie ukrywam i mówimy to bardzo mocno od początku funkcjonowania rządu, że sprawy gospodarki i przedsiębiorczości są dla nas priorytetem – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło zaznaczyła, że podatek zwiększy także wpływy budżetowe.

Według ostatnich koncepcji MF, a także ustaleń posłów i handlowców, podatek od hipermarketów ma nie być naliczany od powierzchni, ale od obrotu.

RIRM

drukuj