PAP/EPA

Rośnie liczba ofiar ataku na centrum handlowe w Charkowie

Do 16 osób wzrosła liczba ofiar ataku na centrum handlowe w Charkowie. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, ponownie podniósł apel do sojuszników.

Ataki na Charków przybierają na sile. Miasto walczy, ale obrona powietrzna nie jest w stanie zestrzelić wszystkich rosyjskich rakiet. Część z nich trafia w cele. W czwartek rosyjskim celem stała się drukarnia. Wszyscy pracownicy, którzy byli w pracy, zginęli na miejscu – zginęło sześć osób, a kilkanaście zostało rannych.

Rosjanie uderzyli także na zatłoczony hipermarket budowalny w Charkowie. Zaatakowali za pomocą dwóch bomb kierowanych. Obiekt stanął w płomieniach, nad budynkiem unosiły się czarne, gęste chmury. W środku znajdowali się ludzie.

– W chwili ataku w ośrodku przebywało około 120 osób – wskazał Ihor Terechow, mer Charkowa.

Zginęło co najmniej 16 osób, a ponad 40 odniosło obrażenia. Rosyjskie media podały, że celem ataku był magazyn wojskowy i stanowisko dowodzenia, a nie centrum handlowe. Prezydent Wołodymyr Zełenski ponownie wezwał sojuszników do zwiększenia obrony powietrznej.

– Atak na Charków to kolejny przejaw rosyjskiego szaleństwa, inaczej tego nie da się nazwać. Tylko taki szaleniec, jak Władimir Putin, jest w stanie w tak podły sposób zabijać i terroryzować ludzi – stwierdził Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Rosyjski atak na centrum handlowe w Charkowie potępili europejscy przywódcy. Poniedziałek jest w Charkowie dniem żałoby narodowej.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl