By Photo : unknownUploaded by Andros64 - "Zbrodnia katyńska w świetle dokumentów" with preface of Gen Władysław Anders 1946, many editions in Poland before 1994J. K. Zawodny (1971) Zum Beispiel Katyn, Munchen: Verlag Information und Wissen ISBN 83-7001-296-5, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3260872

Rosjanie zakłamują historię Zbrodni Katyńskiej podczas „naukowej konferencji”. Ambasada RP reaguje

Rosja ponownie zakłamuje historię. Tym razem chodzi o zbrodnię katyńską. Ambasada Polski w Moskwie protestuje.

W Swietlicy, miejscowości w obwodzie twerskim, odbyła się konferencja Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego. Uczestnicy spotkania zakwestionowali obecność na terenie monastyru Niłowo-Stołobieńskiego i Uniwersytetu Medycznego w Twerze tablic, upamiętniających obóz dla polskich jeńców. W trakcie konferencji stwierdzono, że nie ma ku temu przesłanek historycznych.

Ambasada Polski w Moskwie zaprotestowała.

„W naszej ocenie wersja historii propagowana podczas konferencji miała na celu zafałszowanie odpowiedzialności NKWD za Zbrodnię Katyńską w Miednoje oraz uwierzytelnienie stalinowskiej wersji mordu, która obarczała winą nazistowskie Niemcy” – zaznaczono w piśmie ambasady.

W spotkaniu wzięli udział m.in. członkowie Dumy Państwowej. W trakcie konferencji zapowiedzieli anulowanie uchwały z 26 listopada 2010 roku. Dokument potępia zbrodnię katyńską, a odpowiedzialnością za zbrodnie na polskich oficerach obarcza Józefa Stalina i Związek Sowiecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl