Rosja opóźnia budowę terminalu LNG?

Rosjanie mogą być przyczyną opóźnień w budowie terminalu LNG w Świnoujściu – alarmuje jeden z dzienników. Chodzi o włoską firmę Saipem, która stoi na czele konsorcjum realizującego strategiczną dla naszej gospodarki inwestycję.

Prasa donosi, że włoska spółka jest mocno powiązana z Gazpromem i opóźnienia przy budowie Gazoportu mogą być efektem nacisku ze strony rosyjskiej.

Janusz Kowalski, ekspert ds. energetycznych mówi, że w kontekście tej sprawy trudno nie powrócić do tzw. afery taśmowej.

– Rozmowa wiceprezesa Parafianowicza, wiceprezesa PGNiG- spółki, która jest zainteresowana realizacją tej inwestycji budżetowej Gazoportu z byłym ministrem infrastruktury, panem Sławomirem Nowakiem wskazuje, że rząd miał świadomość tego, że nadzór administracji rządu Donalda Tuska nad realizacją budowy Gazoportu w wielu aspektach był po prostu iluzoryczny, nieprofesjonalny, amatorski. Oczywiście profesjonaliści, którzy potrafią realizować również destrukcyjne projekty z Gazpromu takie sytuacje uwielbiają wykorzystywać i takich przykładów w Europie jest bardzo wiele – powiedział Janusz Kowalski.

Rząd zapewnia, że terminal LNG w Świnoujściu będzie gotowy do końca bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl