Rosja wzmacnia siły powietrzne w regionie Bałtyku

Rosja przystąpiła do konsekwentnego wzmacniania swych sił powietrznych w regionie Bałtyku – napisała „Izwiestija”. Jak informuje dziennik, ministerstwo obrony zamierza przywrócić 689. Gwardyjski Myśliwski Pułk Lotniczy i wyposażyć go w samoloty Su-35.

Pułk ma „przede wszystkim pełnić zadania obrony powietrznej Obwodu Kaliningradzkiego, a w razie konieczności uderzać za pomocą amunicji precyzyjnej w cele lądowe i okręty przeciwnika” – pisze „Izwiestija”.

689. pułk istniał w ZSRR. W 1994 r. został włączony w skład zgrupowania sił lotniczych i obrony powietrznej Floty Bałtyckiej, a w 2010 r. oficjalnie przestał istnieć. Przekształcono go w eskadrę w składzie 72. bazy w Czerniachowsku w Obwodzie Kaliningradzkim. Jak podaje dziennik, odrodzony 689. pułk będzie stacjonował na lotnisku Czkałowsk pod Kaliningradem.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl