fot. PAP/EPA

Rosja: Sąd odrzucił apelację A. Nawalnego wobec decyzji o jego uwięzieniu

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił dziś apelację opozycjonisty Aleksieja Nawalnego od decyzji o osadzeniu go w kolonii karnej. Według decyzji sądu niższej instancji z 2 lutego wyrok, wydany wobec opozycjonisty w zawieszeniu w 2014 roku, ma być „odwieszony”.

Dwa lata, sześć miesięcy i dwa tygodnie ma spędzić w kolonii karnej rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny – powiadomili jego adwokaci po odrzuceniu przez sąd złożonej przez nich apelacji. Okres kary ma upłynąć na przełomie lipca i sierpnia 2023 r.

Adwokaci nie wiedzą dokładnie, kiedy Aleksiej Nawalny zostanie wysłany do kolonii karnej. Teoretycznie może to nastąpić już dziś. O godz. 14.00 czasu lokalnego (godz. 12.00 czasu polskiego) ma odbyć się kolejna rozprawa w procesie, w którym Nawalny jest oskarżony o zniesławienie kombatanta.

„Nawalny może zostać wysłany do kolonii karnej jeszcze dzisiaj, jak i (dopiero) po decyzji w sprawie o zniesławienie (weterana). Nie wiemy dokładnie, kiedy to nastąpi” – powiedział adwokat polityka Wadim Kobziew, którego cytuje agencja TASS.

PAP

drukuj