fot. https://twitter.com/brewerov

Rosja: Aresztowano opozycjonistę

Na lotnisku w Petersburgu aresztowano Andrieja Piwowarowa, byłego szefa Otwartej Rosji. Aresztowanie ma związek z zaangażowaniem organizacji w kampanię przed wrześniowymi wyborami parlamentarnymi w Rosji.

 O zatrzymaniu przez Służbę Bezpieczeństwa poinformował na Twitterze sam były szef Otwartej Rosji.

„Właśnie ściągnęli mnie z samolotu w Pułkowie. Leciałem na urlop. Gdy przechodziłem kontrolę celną, nie było żadnych pytań. Samolot rozpoczął już kołowanie, gdy nagle >>stop<<. Podjechali funkcjonariusze i zabrali mnie z samolotu. Teraz jestem w oddziale Federalnej Służby Bezpieczeństwa na lotnisku Pułkowo” – napisał Andriej Piwowarow.

Założona w 2001 roku Otwarta Rosja dążyła do zjednoczenia wszystkich sił proeuropejskich w Rosji w celu stworzenia antyputinowskiej opozycji. W 2017 roku Otwarta Rosja została uznana za „organizację niepożądaną” w Rosji. Aresztowany ma odpowiadać za kontynuowanie działalności Otwartej Rosji mimo tej decyzji. Grozi mu od dwóch do sześciu lat kolonii karnej. By chronić współpracowników przed prześladowaniami, Otwarta Rosja pod koniec maja ogłosiła swoje samorozwiązanie w Rosji. Ponadto w mieszkaniu Andrieja Piwowarowa trwa rewizja. Zostanie przetransportowany do syberyjskiego Krasnojarska, gdzie będą kontynuowane przesłuchania.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl