Sejm nie chce chronić dzieci nienarodzonych

Rok 2013 będzie poświęcony osobom niepełnosprawnym. Jednak przyjęta dziś przez Sejm uchwała nie obejmuje obrony życia niepełnosprawnych dzieci nienarodzonych.

Sejm poprzez tę uchwałę apeluje o tworzenie warunków równego dostępu osób niepełnosprawnych do dóbr publicznych i głównych nurtów życia w naszym kraju. Za przyjęciem dokumentu głosowało 443 posłów, żaden nie był przeciwko, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Poseł Barbara Bubula przed głosowaniem przytoczyła ostatni akapit projektu. „Sejm RP apeluje do wszystkich obywateli oraz instytucji publicznych o podejmowanie inicjatyw służących realizacji konwencji o prawach osób niepełnosprawnych”.

Podczas posiedzenia Sejmu poseł Barbara Bubula pytała o sprawę pominięcia w uchwale zapisu, który chroniłby życie niepełnosprawnych dzieci nienarodzonych.

– „Mam pytanie do pani poseł sprawozdawczyni: dlaczego w tym akapicie nie została ujęta sprawa obrony życia niepełnosprawnych dzieci nienarodzonych. Każdy wie, że żeby korzystać w szczególności z równego dostępu do dóbr publicznych oraz promowania postaw aktualizujących i włączających te osoby w główne nurty życia naszego kraju, trzeba się najpierw urodzić” – akcentowała poseł Barbara Bubula

Poseł Joanna Bobowska z PO  odpowiadając powiedziała i tu cytat; „chodzi o to, aby przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych i ten ogólny charakter uchwały jest bardzo ważny; natomiast te wszystkie uszczegółowienia nie wydają mi się w tym momencie słuszne”.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl