Rodzina Radia Maryja u św. Józefa

To już siódma Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do św. Józefa w Kaliszu. W tym roku poruszony będzie temat: Małżonkom, którzy cierpią z powodu bezpłodności trzeba pomóc naprawdę. In vitro to ślepa uliczka – nie wolno w nią wchodzić. Informacje w tym zakresie przedstawi ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, marianin, teolog moralista.

 

Jak powiedział ks. Leszek Szkopek, diecezjalny duszpasterz środków społecznego przekazu, dyrektor Radia Rodzina, najbliższe tygodnie, miesiące które są przed nami będą znaczone ożywioną dyskusją, szerzącą się propagandą na temat in vitro; jak ważne i dobre jest to rozwiązanie.

 

Wielu będzie próbowało podkładać fałszywe pojęcia. Wielu będzie promowało to, jako działanie na rzecz życia. Wiemy, że tak nie jest. Wiemy, że in vitro nie jest działaniem związanym z poszanowaniem życia. My wiemy, że niestety wiąże się ze śmiercią. Na szczęście trzeba powiedzieć, że małżonkom, którzy cierpią z powodu bezpłodności możemy pomóc. Dlatego, że jest prawdziwa metoda leczenia niepłodności. To pewien system, który nazywamy naprotechnologią. Rozwija się coraz prężniej. Coraz więcej osób w naszym kraju jest przygotowanych do niesienia pomocy w tej dziedzinie. Co raz więcej małżeństw cieszy się z powodu przekazania daru życia i to w takich warunkach, w jakich powinno się to odbywać za każdym razem, kiedy ma się pojawić w istnieniu nowy człowiek. Chcemy wypełnić serca i umysły ludzi z argumentami związanymi z in vitro” – dodał ks. Leszek Szkopek.

 

O godz. 16.30 odbędzie się koncert, na którym wystąpią Julia i Grzegorz Kopala – znani ze swojej działalności na rzecz życia. Następnie o godz. 17.00 nastąpi powitanie zgromadzonych Pielgrzymów przez Kustosza Sanktuarium Św. Józefa – ks. prał. Dra Jacka Plotę. O godz. 17.30 odbędzie się konferencja: “Dlaczego nie możemy się zgodzić na in vitro?…i co mamy w tym temacie do zaproponowania?

 

W intencji rodzin i obrony życia o godz. 18.10 sprawowana będzie również Msza Św. Koncelebrze będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Wiesław Lechowicz – biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

 

Św. Józef to cichy opiekun rodzin; dzięki Jego wsparciu łatwiejszy staje się każdy dzień –powiedziała Joanna Jakubowska z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, która wraz z rodziną uczestniczyła we wcześniejszych pielgrzymkach do Kalisza.

 

– Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu to bardzo ważne miejsce dla Polaków. Maryja czeka na nas na Jasnej Górze, a św. Józef w Kaliszu. Św. Józef to taki cichy opiekun rodzin, który wspiera i zawsze pomaga. Nasza rodzina uczestniczyła w ubiegłym roku w takiej pielgrzymce. Mamy czwórkę dzieci i chcieliśmy podziękować św. Józefowi za wstawiennictwo, za wszelkie łaski. Tak jak do życia potrzebny jest tlen, tak rodzinie potrzebna jest modlitwa. Nawet trudne sytuacje łatwiej jest przeżyć modląc się – powiedziała Joanna Jakubowska.

 

Pielgrzymkę będą transmitowały Radio Maryja M i Tv Trwam. Początek o godz. 17.05.

 

Wypowiedź Joanny Jakubowskiej


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj