fot. sxc.hu

„Rodzice chcą mieć wybór”

Trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Rodzice chcą mieć wybór”. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców.

Projekt zakłada zwiększenie kontroli rodziców nad treściami nauczanymi w szkole oraz możliwość wyboru wieku rozpoczęcia edukacji przez dziecko.

Aby posłowie zajęli się tą sprawą należy do 12 grudnia zebrać sto tysięcy podpisów – stwierdziła Karolina Elbanowska, założycielka Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

Zachęcamy wszystkie osoby, którym zależy na tym, żeby edukacja w Polsce była na dobrym poziomie do włączenia się w akcję obywatelską: „Rodzice chcą mieć wybór”. Zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem, który da rodzicom możliwość decydowania o tym, w jakim wieku poślą dziecko do szkoły; czy będzie to w wieku 6, czy 7 lat – jak do tej pory. Chcemy mieć również wpływ na program nauczania, na wybór podręczników, na to, żeby dzieci mogły mieć w przedszkolach zajęcia dodatkowe. Chcemy mieć również możliwość zawetowania decyzji o likwidacji danej szkoły. Żeby to było możliwe, nie możemy się poddawać, ale cały czas pokazywać rządzącym, że to rodzice są odpowiedzialni za edukację dzieci – powiedziała Karolina Elbanowska.

Stowarzyszenie chce, by projekt był rozpatrywany w Sejmie jako inicjatywa obywatelska. Formularze do zbierania podpisów można pobrać ze strony. [kliknij]

RIRM

drukuj