fot. PAP/Darek Delmanowicz

Resort zdrowia apeluje o przestrzeganie zasady dystansu społecznego i noszenia maseczek w wyznaczonych miejscach

Ministerstwo Zdrowia apeluje, aby przy okazji luzowania kolejnych obostrzeń pamiętać o zachowaniu dystansu i noszenia maseczek w wyznaczonych miejscach.

Od dziś działalność mogą wznowić m.in. kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki czy sale zabaw, które zostały zamknięte w związku z pandemią Covid-19.

Znoszenie obostrzeń jest możliwe dzięki spadkowi liczby zachorowań.  Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że musimy jednak pamiętać o zasadzie dystansu społecznego. Zaznaczył, że koronawirus nas nie opuszcza.

– Musimy pamiętać o podstawowej zasadzie – o zasadzie dystansu społecznego. Ta zasad nadal obowiązuje. Ta zasada dotyczy nas, kiedy wychodzimy na dwór i wychodzimy bez maseczki. Maseczki nie musimy nosić wtedy, kiedy możliwe jest zachowanie dystansu. Jeżeli przebywamy w dużej grupie osób, tym bardziej osób, które z nami nie mieszkają na co dzień, to – jeżeli nie jesteśmy w stanie zachować dystansu – powinniśmy mieć maseczkę. Musimy jednak dbać o ten dystans. Pamiętajmy, że koronawirus nas nie opuszcza. Mimo tego, że liczba zakażeń spada, ten koronawirus nas nie opuszcza i na pewno jeszcze nas nie opuści w tym roku – podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

Do tej pory w Polsce pod kątem koronawirusa przebadano ponad 945 tys. osób.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1269230745131810821

W szpitalach przebywa nieco ponad 2 tys. osób. Wyzdrowiało 12 641 pacjentów.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1269162356145377282

drukuj