fot. pixabay.com

Resort rozwoju zainaugurował konkurs dotyczący przygotowania koncepcji wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonym zużyciu energii

Ruszył konkurs Ministerstwa Rozwoju i Technologii na budynek o obniżonej energochłonności. Celem jest wsparcie gmin w zwiększaniu liczby dobrej jakości mieszkań.

Konkurs jest skierowany do architektów. Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne dla autorów pięciu najlepszych koncepcji wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonym zużyciu energii.

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, przekonywał, że promocja takiego budownictwa jest ważna szczególnie teraz, gdy mamy do czynienia z wysokimi cenami energii spowodowanymi agresją Rosji na Ukrainę.

Szef resortu wyraził nadzieję, iż efektem konkursu będą projekty mieszkań, które są tanie w eksploatacji i przyjazne ludziom oraz środowisku.

– Takie, w których wszyscy chcielibyśmy mieszkać. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy obejmuje przygotowanie opracowania studialnego, a jego zakończeniem będzie zaproszenie do składania prac konkursowych dla 10 uczestników najwyżej ocenianych przez sąd konkursowy. W drugim etapie spośród nich będzie pięć zwycięskich projektów. Wybrane projekty będą dostępne dla gmin, które będą mogły wykorzystać je na swoim terenie. Sukcesem przedsięwzięcia będzie większa liczba dobrej jakości mieszkań w zasobie gminnym i komunalnym – powiedział minister Waldemar Buda.

Informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie internetowej resortu rozwoju i technologii. Zwycięzców mamy poznać w połowie 2023 roku.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl