fot. PAP/EPA

Resort obrony Ukrainy: W Donbasie ponad 40 ostrzałów naszych pozycji i infrastruktury cywilnej

Od rana w czwartek z kontrolowanej przez prorosyjskich bojowników części Donbasu przeprowadzono ponad 40 ostrzałów pozycji sił ukraińskich i obiektów infrastruktury cywilnej – poinformowało w czwartek po południu ukraińskie ministerstwo obrony.

Ostrzały ze strony kontrolowanych przez Rosję formacji zbrojnych rozpoczęły się przed godz. 5 rano i odbywały się na kilku odcinkach linii rozgraniczenia w obwodzie donieckim i ługańskim – czytamy w komunikacie resortu.

Wspierane przez Rosję siły zwiększyły liczbę prowokacji – oznajmił minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Według niego to świadome działania przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa ONZ, podczas którego poruszony będzie temat porozumień mińskich dotyczących Donbasu.

Wzrosła liczba punktowych ostrzałów, powodujących zagrożenie dla cywilów, w tym dzieci – dodał minister. Ostrzelano przedszkole, pocisk spadł też na teren szkoły.

Jak dodał Ołeksij Reznikow, jednocześnie Rosja intensyfikuje kampanię dezinformacyjną, by uzasadnić rozszerzenie zbrojnej agresji wobec ukraińskiego państwa.

Minister zapewnił, że Ukraina dotrzymuje wszystkich wziętych na siebie zobowiązań i prowadzi działania, by zagwarantować bezpieczeństwo obywatelom.

Od godz. 13.00 separatyści nie otwierali ognia – czytamy w komunikacie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl