fot. pixabay.com

Resort edukacji przekazuje 55 mln zł na wsparcie nauczania zdalnego na uczelniach wyższych

55 mln zł przekazuje resort edukacji i nauki na wsparcie nauczania zdalnego na uczelniach wyższych. Szczegóły podczas porannej konferencji prasowej przekazał minister prof. Przemysław Czarnek.

Nauczanie zdalne na uczelniach wprowadzono w marcu i obowiązuje ono do tej pory. Rodzi to wiele problemów natury technicznej. Chodzi przede wszystkim o sprzęt konieczny do przeprowadzania zajęć. I to właśnie na ten cel resort edukacji przekazuje środki.

Wysokość wsparcia ustalono na podstawie liczby pełnoetatowych nauczycieli zatrudnionych w poszczególnych uczelniach. Na jednego nauczyciela akademickiego przypadnie średnio 850 złotych – mówi minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

– Wyasygnowaliśmy ponad 55 mln złotych na wsparcie nauczania zdalnego. Środki pochodzą ze zwiększonej subwencji. Środki są przyznane uczelniom publicznym nadzorowanym przez ministra edukacji i nauki, a także uczelniom niepublicznym finansowanym na zasadach uczelni publicznych. Środki mogą zostać przeznaczone za zakup narzędzi w trybie zdalnym, wykorzystywanych centralnie na poziomie uczelni, np. platformy informatyczne do prowadzenia zajęć online, ale też narzędzi ułatwiających kształcenie zdalne przez nauczycieli akademickich, czyli kamery internetowe, laptopy – podkreśla prof. Przemysław Czarnek.

Decyzję o przeznaczeniu pieniędzy będą podejmowali rektorzy. Podobne wsparcie, choć w znacznie większej skali, zostało przekazane szkołom podstawowym i ponadpodstawowym. Na nauczanie zdalne trafił do szkół ponad 1 mld złotych.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl