Rekordowa frekwencja w Muzeum Domu Rodzinnego JPII

245,5 tys. turystów odwiedziło Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach w pierwszym roku od otwarcia nowej ekspozycji. Już wkrótce turyści indywidualni będą mogli wybrać trzygodzinne „Zwiedzanie z pasją” albo zwiedzanie z poezją.

Bardzo cieszymy się z zainteresowania, z jakim spotkała się nowa ekspozycja. U progu kolejnego sezonu turystycznego, bardziej wymagającym zwiedzającym, którzy chcą bliżej poznać Jana Pawła II, proponujemy nową formę zwiedzania – „Zwiedzanie z pasją”. Na razie będzie to jeden dzień w tygodniu. Turyści będą mogli oglądać ekspozycję sami lub skorzystać z wiedzy eksperta – powiedział dyrektor wadowickiego Muzeum ks. infułat Dariusz Raś.

Spośród 245,5 tys. turystów, który odwiedzili muzeum 18 proc. stanowili obcokrajowcy. Niemal 1/3 gości zagranicznych to Włosi, choć muzeum odnotowało zwiedzających aż z 93 krajów m.in. z Hiszpanii, Francji, USA, Słowacji, Niemiec i Węgier. Ekspozycję oglądali też Brazylijczycy, Filipińczycy i mnisi z Tybetu.

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II istnieje w kamienicy, w której rodzice Wojtyły – Karol i Emilia z Kaczorowskich z synem Edmundem – zamieszkali w 1919 roku. Należała ona do miejscowego Żyda, Yechiela Bałamutha. Rok później urodził się w niej Karol Wojtyła.

Nowa ekspozycja – zaprojektowana przez Barbarę i Jarosława Kłaputów – została otwarta 9 kwietnia zeszłego roku. 11 kwietnia w wadowickiej bazylice zaplanowano mszę dziękczynną, a wieczorem w sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury przedstawiony zostanie program słowno-muzyczny „Myśleć sercem” według pomysłu aktora Dariusza Jakubowskiego.

Od 1 maja w piątkowe wieczory muzeum będzie można „Zwiedzać z pasją”, czyli oglądać wystawę stałą w towarzystwie eksperta, między godz. 18 a 21.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl