Razem dla Polaków na Kresach 

W wyniku zmiany granic, wielu naszych rodaków zostało poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej. Kolejne pokolenia dalej kultywują polską tradycję i historię. Wychowują dzieci w duchu naszych wartości i bohaterów. Krzewią ducha patriotyzmu, szacunku, honoru i dumy z naszych korzeni. Życie Polaków na tych ziemiach nie należy do najłatwiejszych. Wileńszczyzna, Białoruś, Ukraina – to tam trafiają paczki, które dostarczamy dla naszych Rodaków.

„To magiczne momenty spotkań, chwile, które na zawsze pozostają w naszej pamięci i historie, jakich mamy możliwość wysłuchać. Choć w tym roku pandemia mocno zweryfikowała nasze plany, dzięki wsparciu Fundacji PGE, współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenia Odra-Niemen, 6 załadowanych po brzegi busów, przekroczyło granice Rzeczypospolitej Polskiej” – mówi jeden z darczyńców.

Świąteczne paczki trafiły do polskich rodzin z Turmont, Solecznik, Wilna, Butrymańców, Ejszyszek i wielu innych miast, gdzie mieszkają nasi rodacy. Niebawem dotrą także na Białoruś i Ukrainę.

„Prawdziwe święta możemy poczuć, jedynie dając coś od siebie drugiemu człowiekowi. To sprawia prawdziwą radość i pomaga nam stać się lepszymi ludźmi” – wskazuje ppor. Mariusz Wiciński, 43blp.

Razem – możemy więcej!

ppor. Anna Szczepańska/radiomaryja.pl

drukuj