Radosne dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja
Dziękczynienie w Rodzinie to radosne święto. Na scenie amfiteatru niedaleko Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbywały się dzisiaj koncerty zaproszonych gości i zespołów muzycznych.
To było prawdziwe spotkanie
– Spotkanie całych rodzin, całych rodzin z całej Polski – powiedziała pani uczestnicząca w 16. Dziękczynieniu w Rodzinie.
Wszyscy wspólnie tworzą jedną wyjątkową rodzinę – Rodzinę Radia Maryja
– To jest moja największa rodzina – zaznaczyła inna z uczestniczek.
W sobotę Rodzina Radia Maryja przyjechała do Torunia. Dla wielu to wielkie przeżycie.
– Przyjeżdżam tu, jak tylko mam okazję. Ja już mam 78 lat i jak dziś podjeżdżaliśmy, to łzy mi poleciały, bo nie wiem, czy jeszcze mi będzie dane tu przyjechać. To przepiękne przeżycie duchowe. Jest za co dziękować – wskazała pielgrzymująca do Torunia kobieta.
Dziękczynienie pełne inspiracji. Ojciec A. Laskosz CSsR: Łączy nas miłość do Pana Boga, Matki Najświętszej, Kościoła i Polski https://t.co/qrSeto4P5n
— Radio Maryja (@RadioMaryja) August 3, 2024
Bo to spotkanie to właśnie dziękczynienie, przede wszystkim za ludzi, którzy słuchają Radio Maryja – tych starszych, ale i nie tylko.
– Słucham: Różaniec, Apel Jasnogórski i „Rozmowy Niedokończone” – przyznał jeden chłopaków, którzy przybyli z pielgrzymką do Torunia.
To spotkanie słuchaczy, którzy w toruńskiej rozgłośni widzą prawdziwą wartość, dzięki którym może ona służyć.
– Najpierw Panu Bogu, który jest Panem całego wszechświata; Kościołowi Świętemu, który tworzymy jako żywe kamienie i ludzie wierzący, ale również naszej Ojczyźnie, którą jest Polska – podkreślił o. Jan Król CSsR.
Za tę służbę Ojczyźnie rozgłośnia została w sobotę uhonorowana.
– Federacja organizacji niepodległościowych, antykomunistycznych zrzeszająca ponad 20 organizacji, w uznaniu zasług i pracy, która uratowała Polskę od komunizmu, chce wręczyć i podziękować twórcom Radia Maryja za ich tytaniczną pracę i za to, że Polska jeszcze trwa – mówił Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego.
Dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja było czasem prawdziwej zabawy przy smakołykach.
– Jest bardzo dużo smacznego jedzenia – cieszył się młody uczestnik wydarzenia.
Była też dobra muzyka. Dla całej Rodziny w przepięknym amfiteatrze nad wodą zagrał zespół „Bayer Full”, Jacek Silski oraz zespół Zayazd.
[VIDEO] 16. Dziękczynienie w rodzinie: Koncert zespołu „Bayer Full” #16DziękczynienieWRodziniehttps://t.co/popQaNO7Af
— Radio Maryja (@RadioMaryja) August 3, 2024
Dla tych, co przyjechali, przygotowane zostały różne atrakcje, m.in. przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Toruniu.
– Rozstawiliśmy się tu szeroko, całym przekrojem naszego sprzętu – od małych pojazdów po ogromne; od sprzętu, który używamy na co dzień, po taki, który jest używany tylko okazjonalnie – wyjaśniła st. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.
Jak co roku nie zabrakło również stoisk tematycznych, np. tych z prasą. „Nasz Dziennik” to czasopismo codzienne, które wyrosło przy Radiu Maryja.
– Nie ma drugiej takiej gazety o podłożu narodowo-katolickim. Z niej dowiemy się prawdy. To nie jest gazeta, którą można porównać z innymi, tu jest tylko prawda – zaznaczył uczestnik 16. Dziękczynienia w Rodzinie.
O tym, jak wyglądają studia w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej opowiadali sami studenci. Uczelnia ma bogatą ofertę studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych, w tym m.in. prawo, pielęgniarstwo czy prestiżowe MBA.
– W tamtym roku otworzył się również kierunek lekarski, więc to naprawdę jest wspaniała uczelnia, gdzie ludzie mogą się rozwijać – zapewniła jedna ze studentek AKSiM.
Do Torunia przyjechali również górale, jak pan Jan z Nowego Targu, który jest producentem kożuchów, rękawic, czapek czy pantofli. Byli też producenci np. zdrowej żywności.
W „Miasteczku Zdrowia” można było przeprowadzić bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu kardiologii, diabetologii i ortopedii. Wśród personelu byli studenci toruńskiej akademii z pielęgniarstwa.
– Chcemy doszkolić swoje umiejętności, zawsze to jakiś kontakt z pacjentem – powiedziała studentka pielęgniarstwa.
Rodzina Radia Maryja przyjechała do Torunia nie tylko by tańczyć i śpiewać, ale również wspólnie się modlić.
– Byliśmy na Jasnej Górze, jesteśmy tutaj, żeby właśnie modlić się za naszą Ojczyznę – powiedziała pielgrzymująca do Torunia kobieta.
I właśnie dlatego o godzenie 15.00 wspólnie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w którą włączyli się również słuchacze, którzy nie mogli przyjechać w sobotę do Grodu Kopernika.
Zaś o godz. 17.00 cała Rodzina uczestniczyła w Nabożeństwie Pierwszosobotnim
– Matko Najświętsza, chcemy wypełnić wszystkie Twoje polecenia, bo jesteśmy przecież Twoją rodziną, Ty jesteś nasza Matką – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.
[VIDEO] 16. Dziękczynienie w rodzinie: Nabożeństwo Pierwszosobotnie połączone z procesją różańcową wokół Sanktuarium #16DziękczynienieWRodziniehttps://t.co/TNHVqoJqzR
— Radio Maryja (@RadioMaryja) August 3, 2024
Nabożeństwo było połączone z procesją różańcową. Medytacjom towarzyszyły słowa Papieża Polaka, św. Jana Pawła II.
„Wypełniacie wielką misję przywoływania Ewangelii wszelkiemu stworzeniu. Podobni jesteście do ewangelicznego siewcy, który wyszedł siać ziarno” – mówił św. Jan Paweł II.
Nabożeństwa Pierwszosobotnie szczególnie umiłowali czytelnicy „Naszego Dziennika”.
– Przywieźliśmy deklarację naszych czytelników, którzy przez ostanie pięć miesięcy odprawiali nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca – wskazała Ewa Nowinka-Konopka, redaktor naczelny „Naszego Dziennika”.
Deklaracje zostały złożone w darze ołtarza. Kolejne Dziękczynienie Rodziny Radia Maryja już za rok.
TV Trwam News