Radom: pożar kamienicy w centrum miasta, 10 osób ewakuowano

10 osób ewakuowano z kamienicy w centrum Radomia w związku z pożarem, który w poniedziałek wieczorem wybuchł w jednym z mieszkań – poinformował PAP rzecznik prasowy radomskiej straży pożarnej Konrad Neska.

W mieszkaniu na drugim piętrze od pieca kaflowego zapaliła się podłoga. Spalił się także drewniany strop lokalu znajdującego się piętro niżej.

„Ewakuowano 10 osób. Obecnie trwa oddymianie pomieszczeń” – powiedział rzecznik straży pożarnej.

Dodał, że nie ma informacji o jakichkolwiek osobach poszkodowanych.

Zdaniem rzecznika, lokatorzy obu mieszkań nie będą mogli od razu po ugaszeniu pożaru wrócić do domu.

„Prawdopodobnie noc spędzą u swoich bliskich lub skorzystają z lokali zastępczych zabezpieczonych przez przedstawicieli wydziału zarządzania kryzysowego” – stwierdził Konrad Neska.

Strażacy będą pracować na miejscu jeszcze kilka godzin.

„Muszą rozebrać część podłogi i stropy, by przekonać się, czy nie ma tam jeszcze tlących się elementów” – zaznaczył rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl